חינוך

נתיבות גאה בהיותה עיר המעמידה את החינוך בראש סדר העדיפויות שלה. היא  משקיעה בילדים ובבני הנוער ומעניקה להם את הכלים לצמיחה אישית וחברתית.

הדור הצעיר הוא המשאב החשוב ביותר של העיר, לכן מקפידה העירייה ליצור ולטפח מערכת חינוכית כוללת  וערכית, המצליחה לשלב בצורה מושלמת תלמידים חדשים עם ותיקים, מערכת הערוכה לתת מענה מושלם  לצורכי  כל התלמידים.

מטרתה של מערכת החינוך היא לספק כלים ומיומנויות חינוכיות, רגשיות וחברתיות לתלמידים, לצד הלימודים וההשכלה. תוכניות הלימודים בבתי הספר בנתיבות  עשירות ומגוונות, עם דגש על שיעורי אנגלית ומדעים וייעודן גם להקנות לתלמידים ערכים חשובים, עזרה לזולת, ציונות,  שמירה על סביבה ירוקה ועוד.

מערכת החינוך העירונית מטפחת מסגרות של תרומה לקהילה ומעורבות חברתית.  תנועות הנוער פורחות  ובעיר הוקמוגרעיני הסטודנטים ומכינות קדם צבאיות המושכות אליה צעירים מכל הארץ.

מוסד ייחודי נוסף הפועל בעיר הוא  מרכז הנוער  הבנוי על שפת האגם ומפעיל מרכז יזמות וחדשנוות שייעודו פיתוח אישי וקידום חשיבה עסקית בקרב בני הנוער.

מתקני חינוך והעשרה נוספים:

ספרייה עירונית עשירה, המשמשת גם כמרכז תרבות למופעים ואירועים לילדי העיר.

מרכז מצוינות למדעים, בית מרדכי, שבו פועלים חוגים בתחום המדעים
והטכנולוגיה, מעבדות משוכללות, מרכז מחשבים מצויד ומשוכלל ומרכז
תקשורת (טלוויזיה ורדיו).

פרויקט קדם עתידי לטיפוח וקידום תלמידים מצטיינים בחטיבות
הביניים ובתיכון ומסייע להם להשתלב בתום לימודיהם התיכוניים בעתודה  האקדמית במקצועות המבוקשים ביותר.

מרכז המצוינות במוסיקה הפועל בקונסרבטוריון העירוני ומטפח בקרב הילדים ובני הנוער את החינוך המוסיקלי.

תכנית חינוך לאורח חיים בריא מתקיימת בכמה מוקדים בו זמנית. את התכנית מפעילה מחלקת הספורט של העיריה בשיתוף עם  רשת "נתיבים", החברה לקהילה ופנאי ו"שותפות 2000 " וכוללת עידוד הליכה ברגל, חינוך להרגלי תזונה בריאים, שיעורי שחייה לכיתות ה' ועוד.