תעסוקה

מיקומה הגיאוגרפי של נתיבות מאפשר לתושביה למצוא הזדמנויות תעסוקה בתוך העיר ומחוצה לה. קו הרכבת שנפתח ומחבר את העיר למרכז הארץ, מאפשר מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה במרחק נסיעה קצר. התפתחות המסחר והכלכלה בעיר, הפכו אותה במהרה למוקד תעשייה צומחת, אשר מושך תעשיות ובתי עסק אזוריים. התקדמות מהירה זו הגדילה משמעותית את כמות מקומות העבודה עבורתושבי הדרום ומעניקה נקודת זינוק מצוינת עבור תושבים חדשים המגיעים לעיר.

במסגרת הסכם הגג יפותחו אזורי תעסוקה חדשים בהיקף של 4,160 דונם בעלות כוללת של 634 מיליון ₪. מרכז תעסוקה וטכנולוגיה, בסמיכות לתחנת הרכבת, שישמש חברות היי-טק, טכנולוגיה ותעשיות עתירות ידע וכן מרכז תעשייה מסורתי נוסף, שירכז מפעלים ותעשיות מהתחומים השונים.

בעיר פועלים למעלה מ 400- בתי עסק, המשמשים כמקומות תעסוקה עבור
אלפי תושבים. ההתפתחות של האזורים המסחריים והתעשייתיים בעיר, בשנים האחרונות, הוסיפה גם היא מקומות עבודה חדשים, מהם נהנים תושבי עיר. ניכר בנתיבות כי היא מהווה כר פורה לעצמאים ולעסקים קטנים ובינוניים, כ"האב" ליזמים צעירים- את כל השירותים והמקצועות החופשיים ניתן למצוא בנתיבות. פארק תעשיות נ.ע.ם מנהלת הפארק מסייעת ליזמים ולמשקיעים בהקמה של המפעלים במתחם הפארק. התעשיות בפארק מגוונות ומשתייכות לתחומי המזון, המתכת, הפלסטיקה, ההיי-טק ועוד.